HTML

Folyóméter - folyóiratfigyelgető

Mit írnak az irodalmi és kulturális folyóiratok

Friss topikok

  • exterminador: Thomas Mann-nal kapcsolatban ne lehetne nívósan fanyalogni? Nana. (2021.11.09. 21:45) Sajtó, hibák, Weöres, madzag
  • bárki314: Kedves Seemann! Hozzáférhető még ez az elemzés valahol? (2019.03.16. 09:25) Ki a tettes?
  • vargarockzsolt: Ezt is meg kéne őrizni. (2015.03.12. 22:22) Kert, kimarkol, zenedoboz, ponty
  • vargarockzsolt: Szántó Dominika és a pénzügyi irodalom Paolo Coelhója. A Rakovszky vers most itt: www.pim.hu/objec... (2015.03.12. 22:11) Interjúk
  • vargarockzsolt: "Nemes Z. Márió szerintem kritikusnak, értekezőnek sokkal jobb, mint költőnek." Akkor most innentő... (2015.03.12. 21:53) Szép és kevésbé szép írások

Linkblog

A világ legfinnyásabb folyóirata

2013.01.21. 19:13 Szántó Domingo

A világ legexkluzívabb folyóirata a Journal of Universal Rejection (JoUR). A folyóirat nem közöl cikkeket, alapelve, címéhez híven, az egyetemes visszautasítás. Ez azt jelenti, hogy a közlés reményében beküldött összes cikket - tekintet nélkül azok minőségére - visszautasítják. E nyilvánvaló hátrány ellenére - mint honlapjukon írják - számos érv szól amellett, hogy az ember mégis cikket küldjön nekik.

* Anélkül lehet kéziratot küldeni, hogy a reménybeli szerző kitenné magát annak az aggodalomnak, amit a kézirat bizonytalan sorsa jelent. Száz százalékos biztonsággal előrejelezhető ugyanis, hogy a kéziratot nem fogják publikálásra elfogadni.
* Az ember joggal mondhatja, hogy (a szélsőségesen alacsony elfogadási ráta alapján) a legnagyobb presztízsű folyóiratnak küldött be cikket.
* A JoUR a maga nemében egyedülálló. Egy cikknek pusztán a publikálásra történő felajánlása is valóságos kitüntetés.
* A szerzőnél maradnak az összes jogok: a kézirat például felajánlható bármely más folyóiratnak - akár a lektorálás lezárulta előtt is.
* A szerkesztőség döntése gyakran (igaz, nem mindig) órákon belül megszületik.

További előny, hogy a szerkesztőségtől idegen mindennemű műfaji szűkkeblűség: verset, prózát, vizuális művészeti alkotásokat és tudományos cikkeket egyaránt nem közölnek. A kéziratokkal szemben emellett semmiféle technikai követelményt sem támasztanak: az ember olyan betűtípussal, sorközzel ír, ahogy akar, mert így is, úgy is elutasítják. A lap interdiszciplináris voltát jól jellemzi, hogy szerkesztőinek sorában (találomra válogatva)  a bonni Max Planck Intézet kutatója éppúgy megtalálható, mint a Berkeley Egyetem szociológusa vagy a Columbia Egyetem neurológusa.

A kéziratokat (lehetőleg kis fájlokat) a j.universal.rejection@gmail.com címre várják. Ha hosszú cikkről van szó, elegendő az első néhány oldalt beküldni. A részletes elutasítás szerencsés esetben megjelenik a lap (remek) blogján is.

Szólj hozzá!

Címkék: JoUR Journal of Universal Rejection

A bejegyzés trackback címe:

https://folyometer.blog.hu/api/trackback/id/tr185032984

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása